Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zvláštní profese: Dieto-anesteziolog. Rozhovor pro ONA Idnes

30. 01. 2012 11:06:54
Se známým dietologo-anesteziologem Ondřejem K. jsem se sešla v příjemné pražské kavárně s poetickým názvem Lahváč. Záměrně neuvádím jeho příjmení, neboť je zahlcen dopisním papírem.Položila jsem několik otázek na téma, v němž je nejerudovanější. Na tu nejvhodnější dietu právě pro vás. Nebo pro vás?

Ondřeji K., ženy chtějí být již od věku věků hubené a dobře vypadající. Jaká dieta podle vás funguje nejlépe?

Aby žena vypadala dobře a příjemně, nepotřebuje vůbec žádnou dietu.

Ovšem vaše slova jsou tak trochu proti vaší profesi dieto.-anesteziologa. Jak by se tedy měly ženy stravovat?

Asi si dobře nerozumíme. Pokud jste mě zvala na rozhovor, měla jste si o mně nejdříve něco zjistit. Neradím ženám nic o dietách ani o stravování. Naše metoda je velice jednoduchá a účinná. Ženy uspíme na tak dlouhou dobu, dokud sami nezhubnou. Jak vidíte i na mé vizitce: „dieto-anesteziolog“. Žena prostě nemusí dělat nic. Ono vám po třiceti gramech čistého Rohypnolu ani nic jiného nezbude.

Počkejte, chcete mi říci, že vaše dieta spočívá v uspávání žen?

No ano! Vždyť o tom máme celé webové stránky. Jde o metodu novou, mohu vám ji v krátkosti popsat. Hned první den je pořádně uspíme a žena hubne, ani neví. Po celou dobu terapie, a to musím obzvláště zdůraznit, pacientka nic nejí. Podáváme jí nitrožilně jen vitamíny a trochu Mattonky. Právě v tom spočívá kouzlo našeho hubnutí. A ono - i kdyby jedla, tak nemocniční strava je pestrá jen v informačním letáku.
Až to uznáme za vhodné, ženu probudíme. Vždy před asistovaným vzbuzením připravíme do jejího pokoje velké zrcadlo a váhu. Hned po probuzení tak žena vidí, o kolik zhubla. Když je spokojená podepíše nám revers a může jít hned po obědě domů. Pokud je stále nespokojená, jenom si lehne, zaplatí za pokoj, 2x zamrká a hubne dál.
Vláda na svém zasedání rozhodla, že za pobyt v nemocnici se platí 100 Kč za noc. Naše metoda je tedy velice levná. Ženy v průměru z naší kliniky odcházejí po 35 dnech pobytu zcela hubené. A úspěšnost? Stoprocentní!

Aha, tak to je velice zajímavé. Jak dlouho ženy hubnou, zaznamenali jste i nějaké extrémy?

Průměrnou délku hubnutí jsem již zmiňoval. Pokud se máme bavit o extrémech, nelze nezmínit naši klientku HELENU V. Ta u nás leží už pátým rokem. Hubená je tedy až běda, ale ne a ne se vzbudit. Podezíráme jí, že chce zneužít naší péče, neboť jak si dobře spočítáte, její dlužná částka jde již do statisíců. Jistě chápete, že její přemístění na klecové lůžko bylo opodstatněné. Zvláštní je, a s tím jsem se nikdy nesetkal, že jí nedokáže vzbudit ani kbelík studené vody či návštěva nekrofila Karla.

Právě jste prozradil, v čem vaše dieta spočívá, nebojíte se odlivu klientely? Co brání ženám takto hubnout u sebe doma v obýváku?

Tak za prvé. Byla jste někdy v obýváku v rodině se 3 dětmi? Zkuste si tam lehnout třeba jen na 2 hodiny v podvečer na pohovku. Čistý rohypnol je sice skvělá medicína, ale tady vám nepomůže. Anestetikum se navíc musí podávat nitrožilně, na to jsou předpisy milá ONADNES.

Nyní letí českem aféra s domácími porody. Opravdu toto nehrozí u vás?

Je vidět, že jste se na rozhovor přeci jen trochu připravila. Problém to není, neboť jsem získal certifikát dieto-anestezečního asistenta jako jediný lékař v ČR. Provádím tak asistované hubnutí pouze a výhradně u osamocených žen. Ženy uspávám vždy na předem zvolenou dobu a poté je v domluvený čas chodím budit. Snažím se svůj kalendář plánovat vždy tak, že jeden měsíc ženy uspávám, další měsíc ženy budím. Nejde to splést, většinou ihned při návštěvě klientky poznám, jaký je právě měsíc. I když s tím se váže i jedna pikantní historka z mojí praxe.

Nenechte se pobízet, jen vyprávějte.

Jednou jsem si spletl adresu a dorazil do domu ženy, která si chrupkala na pohovce. Dveře jejího přízemního domu byly otevřené. Žena byla extrémně kyprá na všech částech svého těla. Usoudil jsem tedy, že ji vpíchnu další dávku anestetika, aniž bych ji budil, neboť dieta jí zjevně zatím moc nepomohla. Podle mých záznamů spala teprve první měsíc. Svou chybu jsem si uvědomil, až když jsem měl další budící měsíc. Tentokrát jsem se nespletl a dorazil do domu původně hubnoucí ženy, která tím pádem hubnula o 2 měsíce déle. Velice mi děkovala, neboť jsem jí za 2 hubnoucí měsíce poskytl výraznou slevu.

Promiňte, ale co se stalo s původní ženou, co jste uspal.

Bál jsem se, že se na to zeptáte. Abych byl upřímný tak nevím. Podruhé jsem již její dům nenašel, ale upřímně, pořádně se prospat nikdy neuškodí.

Jak vlastně probíhá váš kontakt s klientem při asistovaném hubnutí?

Tak ze všeho nejdříve je třeba podepsat smlouvu o klíče. Jde o to, že na dobu kdy ženy spí, je musím v jejich bytě uzamknout. Ženy mi tak musí svěřit své klíče, s čímž se váže další úsměvná historka, ale tu vám již raději nepovím. V dalším kroku klientky informuji o metodě hubnutí a ženy si zaškrtnutím ve formuláři zvolí délku svého hubnutí. Hubnout mohou i neomezeně dlouhou dobu, ale tuto variantu nedoporučuji. Pak už si jenom ustelou, doporučuji vždy čisté povlečení a kvalitní matraci. Já jim aplikuji medikament a pak už jim nic nebrání v hubnutí. Tiše odcházím a zamykám. Zamykám z toho důvodu, že někteří lidé trpí náměsíčností, a náměsíčná, i když hubnoucí žena, dokáže často způsobit více škody než užitku.

Jestliže ženy musíte taktéž odborně budit, máte nějakého asistenta, který by v případě vaší nemoci či indispozice budil za vás?

Mým životním heslem je slovo „profesionalita“. Nemohu si dovolit nechat budit osamocenou ženu nějakému budižkničemu. Zakládám si na tom, že ženy uspávám i budím sám. I díky tomu jsem získal zmíněný certifikát.

Myslíte to vážně? Co kdyby vás hned teď po cestě z našeho rozhovoru přejel vlak?

Jo mladá paní, kdyby mě teď přejel vlak, tak to vám mohu říct zcela přesně. 92 žen právě spí v Praze, 12 v Písku a 15 žen spí v Nezamyslicích. Nechcete to paní redaktorko přeci jen zkusit? Tento měsíc mám právě uspávací.

Za rozhovor poděkovala Nora Lemrová

Autor: Ondra Kňava | pondělí 30.1.2012 11:06 | karma článku: 13.75 | přečteno: 1417x

Další články blogera

Ondra Kňava

Díky antioxidantům žena přišla o plíce

Zdrcující sílu antioxidantů poznala 39letá žena z Příbrami. Častá nachlazení a s tím spojená pracovní neschopnost, přiměly Jiřinu (39) k samostudiu.

7.9.2017 v 9:05 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 1904 | Diskuse

Ondra Kňava

Kazma odhalí svůj další velkolepý podvod ve své One Man Show

Odhalení dalšího podvodu od Internetového baviče Kazmy se blíží. Již brzy bude zveřejněno v jeho One Man Show. Vše se podařilo propálit díky jednomu ze strůjců celé akce. Čtěte níže.

26.5.2017 v 9:47 | Karma článku: 13.88 | Přečteno: 1129 | Diskuse

Ondra Kňava

Kajínek na Hrad

Vskutku netradiční a odvážné řešení zvolil prezident České republiky Miloš Zeman pro řešení současné vládní krize.

12.5.2017 v 13:57 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 414 | Diskuse

Ondra Kňava

Jak jednorázově po Vánocích zhubnout až 8 kg

Jak to tak po Vánocích bývá, nějaké to kilo navíc se objeví u většiny z nás. Jak však záhy zjistíte, vaše váha se po Vánocích vůbec, ale opravdu vůbec nezvýšila. Nevěříte?

4.1.2017 v 9:18 | Karma článku: 17.66 | Přečteno: 707 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Nosek

Omluva

Dobrý den. Na základě výzvy okresního státního zástupce pana JUDr. Jana Řeháčka zveřejňuji následující omluvu k článku Prošlá kulturní konzerva:

19.9.2017 v 23:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 |

Richard Siemko

Islámský terorismus

Pokud nelhal překlad projevu prezidenta Trumpa v OSN, neváhal vyslovit to, co je leckde mediálně nepřípustné. Jednoznačně označil teroristy, kteří své masové vraždy páchají se zvoláním Alláhu Akbar, jako Islámský terorismus.

19.9.2017 v 18:59 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 602 | Diskuse

Kateřina Kostrůnková

Pustošená Amerika hlásí desítky mrtvých, Jižní Asie přes 2100 obětí. Nevyváženost médií.

Hurikány v Americe ukazují nejen sílu přírody, ale především sílu médií. Všechna pozornost je obrácena k západu. O silném monzunu a jeho obětech v jižní Asii se však téměř neinformuje.

19.9.2017 v 18:48 | Karma článku: 18.04 | Přečteno: 340 | Diskuse

Karel Trčálek

Komu je určena propaganda synka z Poruby?

Podle pamětníků býval prý synek z Poruby celkem vtipným pozorovatelem života. On sám nejlíp ví, proč se dal na propagandu, poněkud směšnou ve své předstírané nevážnosti

19.9.2017 v 18:42 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 727 | Diskuse

Tomáš Gayer

Jasné známky diskriminace

Klíčová slova tohoto miniblogu: kauza, nésti, známka, jasný, diskriminace, střelná zbraň, pouhý, záminka, nepřijetí, škola.

19.9.2017 v 18:15 | Karma článku: 22.84 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4339
Pokud jste právě dočetli jeden z mých článků a něco v něm nechápete, rozhodně to neznamená, že jste imbecil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.