Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brutální pochybení Miroslava Kalouska

5. 04. 2013 8:54:31
Jak se podařilo zjistit, ministr financí Miroslav Kalousek zapomněl do rozpočtu pro rok 2013 přidat několik veledůležitých položek.

Zejména pak poplatek za příchod jara a dokonce i za léto!

Zimní počasí v průběhu Velikonoc, mrazy v dubnu a sněhová kalamita nejsou jen výstřelkem přírody. K tomuto závěru došel vyšetřovací tým Policie ČR. Podnět k vyšetřování podal již na začátku minulého týdne šéf ministerstva počasí Karel Mráček. Mráček čelil velké kritice ze strany premiéra Nečase i široké veřejnosti ohledně mrazivého počasí. Fakt, že nedokázal zajistit slunné a příjemné počasí ve svátcích jara, ho málem stál místo šéfa rezortu počasí. (Více v článku – Ministr počasí nehodlá rezignovat zde)
Mráček ovšem nelenil a kontaktoval složky činné v trestním řízení, k okamžitému prošetření situace. Vedením narychlo svolaného týmu byl pověřen elitní vyšetřovatel Jindřich Flekač.
„Nejdříve jsme se probírali korespondencí Ministerstva Počasí. Skutečně jsme nalezli konkrétní objednávky slunce na dobu Velikonoc. Poté jsme pátrali dál a dostali jsme se k detailnímu rozpočtu pro rok 2013. Jaké zděšení zavládlo v narychlo sestaveném vyšetřovacím týmu, při pohledu do rozpočtu ČR pro rok 2013, nelze popsat slovy. Svůj nález jsem předal svému nadřízenému, neboť jsem nevěděl, jak se mám zachovat“, konstatoval Flekač.
Šéf útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta byl nucen okamžitě vydat krátké tiskové prohlášení, které se nalézá na webových stránkách této organizace.

Tisková zpráva zde:

Po krátkém vyšetřování týmu vedeného Plp. PodPrap. Jindřichem Flekačem jsme došli k závěru, že do rozpočtu pro rok 2013 nebyly bohužel zařazeny poplatky za příchod jara. Bylo taktéž zjištěno, že v rozpočtu chybí i poplatky za léto, nula se nalézá i u položky babí léto. Lze tedy očekávat, že zima 2012 plynule přejde do podzimu 2013. Poplatky za zimu 2012 již uhrazeny byly. Doporučujeme ministerstvu financí revizi rozpočtu a taktéž učinění takových kroků, aby se situace v příštích letech neopakovala. Poslanecké Sněmovně doporučujeme navrhnout zařazení poplatků za roční období do fixních nákladů všech budoucích rozpočtů. Taktéž doporučujeme vložit si do kalendáře připomínku.

Ihned po vydání tiskové zprávy přispěchal se svým vysvětlením sám ministr financí Miroslav Kalousek:
„Velice se omlouvám všem občanům ČR za vzniklou situaci, ačkoliv za ní nemohu. Na konci roku 2012 čelilo ministerstvo financí neuvěřitelnému stresu, neboť nebylo do poslední chvíle jasné, zda-li se podaří včas schválit výši daně z přidané hodnoty. Dále jsme byli nuceni seškrtat až polovinu mandatorních výdajů, do kterých spadaly i poplatky za jaro a léto. Úřednice, jež přepisuje schválený rozpočet do excelové tabulky, se někam zatoulal řádek 86. V něm se nachází poplatky za slunečné počasí. Úřednici jsme ihned snížili prémie. Souhlasím s návrhem pana Šlachty a vynasnažíme se poplatky za příchod jara, léta, doufejme i babího léta přesunout pro příští rozpočet z mandatorních do fixních nákladů. Ještě jednou se omlouváme za vzniklé potíže a věříme, že výnosy provozovatelů lyžařských areálů pokryjí očekávaný výpadek v produkci ovoce a zeleniny". Sněhu zdar, váš Miroslav Kalousek.
Vyjádření Kalouska sice končí optimisticky, ale opozice tím uspokojená není. Ta přišla s požadavkem na okamžité odvolání ministra ústy předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky:
„Toto pochybení je nepřípustné. Ministr Kalousek jaksi zapomněl zmínit, že výpadek v příjmech pocítí i provozovatelé koupališť, tobogánů, prodejci Mrože, plavek a antuky. Lze taktéž očekávat, že klesne spotřeba piva, vína a džusu s ledem. Žádáme o okamžitou demisi ministra“.
Kalousek oponuje, že naopak očekává nárůst spotřeby vodky samohonky, brynzových halušek, svařeného vína, krytých plaveckých areálů či nanuků na doma.
Doslova pak uvedl: „Trh je vyvážený nehledě na to, zda-li je chlad a vítr nebo horko a dusno“.
Premiér Nečas je na slovo skoupý, dostali jsme od něj jen krátké vyjádření:
„Jediné co je jisté, že s odvoláním Ministra Počasí nyní nepočítám. Sice si měl zařazení do rozpočtu ohlídat, ale primárně má na starost rozpočet Míra“, stručně uzavřel Nečas.
S jarem a létem je tedy třeba počkat až na rok 2014. Premiér slibuje, že se osobně postará o to, aby byly poplatky za příchod jara zaplaceny v předstihu, přičemž bude interpelovat u Evropské Komise pro Počasí za včasnější příchod jara v příštím roce na území České republiky. Pokud vše dobře půjde, na jaro se můžeme těšit již od začátku března 2014, na léto dokonce již v polovině května 2014!
Šály, svetry a kabáty tedy zatím nezahazujte, podzim je tu cobydup.


Facebook Ondry Kňavy
Staňte se fanoušky Blogu Ondry Kňavy na Facebooku.
Budete tak mít přehled o nejnovějších článcích.
https://www.facebook.com/BlogOndraKnava

Autor: Ondra Kňava | pátek 5.4.2013 8:54 | karma článku: 21.52 | přečteno: 2695x

Další články blogera

Ondra Kňava

Díky antioxidantům žena přišla o plíce

Zdrcující sílu antioxidantů poznala 39letá žena z Příbrami. Častá nachlazení a s tím spojená pracovní neschopnost, přiměly Jiřinu (39) k samostudiu.

7.9.2017 v 9:05 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 1904 | Diskuse

Ondra Kňava

Kazma odhalí svůj další velkolepý podvod ve své One Man Show

Odhalení dalšího podvodu od Internetového baviče Kazmy se blíží. Již brzy bude zveřejněno v jeho One Man Show. Vše se podařilo propálit díky jednomu ze strůjců celé akce. Čtěte níže.

26.5.2017 v 9:47 | Karma článku: 13.88 | Přečteno: 1129 | Diskuse

Ondra Kňava

Kajínek na Hrad

Vskutku netradiční a odvážné řešení zvolil prezident České republiky Miloš Zeman pro řešení současné vládní krize.

12.5.2017 v 13:57 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 414 | Diskuse

Ondra Kňava

Jak jednorázově po Vánocích zhubnout až 8 kg

Jak to tak po Vánocích bývá, nějaké to kilo navíc se objeví u většiny z nás. Jak však záhy zjistíte, vaše váha se po Vánocích vůbec, ale opravdu vůbec nezvýšila. Nevěříte?

4.1.2017 v 9:18 | Karma článku: 17.66 | Přečteno: 707 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Zvýšení penzí, záruka volebního úspěchu

Ministryně Marksová nespoléhá na služby externích agentur a klíčové průzkumy provádí úřad vlastními silami. Někdy tak činí v utajení i samotná ministryně. Tak tomu bylo i dnes.

19.9.2017 v 22:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 3.89 | Přečteno: 184 | Diskuse

Jiří Fábik

Platí u nás Úmluva o právech dítěte?

kdo je zájmovou skupinou pro naše politiky? Exekutoři, insolvenční správci či naše děti. Proč nenechat naše matky bez peněz. Jak řekl jeden náš politik . Ať si najdou chlapa. Jak jednoduché řešení.

19.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 5.06 | Přečteno: 205 | Diskuse

Jiřina Holotová

Soud přednesl správné argumenty v odvolacím řízení kauzy "hidžáb ve škole"

"V sekulárním Česku je nutno chránit právo být bez vyznání stejně, jako právo náboženství vyznávat." Tato argumentace zazněla z úst předsedy senátu. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance o zamítnutí žaloby.

19.9.2017 v 18:05 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 899 | Diskuse

Jan Ziegler

Okamurovský populismus, to jsou tzv. novomanželské půjčky

Rodiny by podle plánů Strany přímé demokracie Tomia Okamura měly dostávat 300 tisíc korun novomanželské bezúročné půjčky. Při narození třetího dítěte by je už nemusely vracet. To je zločinné mrhání peněz..

19.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 538 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4339
Pokud jste právě dočetli jeden z mých článků a něco v něm nechápete, rozhodně to neznamená, že jste imbecil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.