Ondra Kňava

Magistrát vyzývá občany, aby přišli položit kabel do tunelu Blanka

13. 03. 2015 9:05:05
S originální výzvou přichází pražský Magistrát. Když vyšlo najevo, že kompletní výměna poškozených kabelů by mohla stát až jednu miliardu korun, zastupitelé se rozhodli jednat. Ve výzvě pražanům, kterou již brzy obdrží do svých schránek, je žádá, aby dobře občerstveni přišli na vybraná místa v ústí do tunelu Blanka a položili zde kabel. Toaletní papír s sebou – vyzývá Magistrát

Samotní zastupitelé šli příkladem a kabely položili hned po obědě v kantýně magistrátu. Servírovala se čočka s kremžskou hořčicí a lívanci s mlékem. Někteří zastupitelé po takto speciálně sestaveném položili kabel dlouhý až 25 cm!
Kvalitní pokládání si pochvalovala i primátorka města Adriana Krčmářová.
„Blanku staví banda debilů. Pokud by každý den všichni dělníci, jež se podílí na výstavbě Blanky položili kabel dlouhý alespoň 10 cm, bylo by již nyní kabelu přebytek a zbylo by i na hnojivo na zahrádku.“
Výzva pražanům, kterou jsme dostali k nahlédnutí, obsahuje i doporučenou skladbu potravin bohatých na vlákninu. Jen takto lze položit kvalitní, celistvý kabel. Dále obsahuje i mapku míst, kde se může pokládat, otvory pro vedení kabelu jsou již připraveny.
Jediným otazníkem tak zůstává, kolik pražanů přijde podpořit tuto akci a přispěje ke zdárnému dokončení stavby.
„Teď už záleží jen na samotných pražanech, jak dlouhý kabel se jim podaří denně vyprodukovat, abychom se již brzy mohli projet dokončeným tunelem", dodává primátorka.
Odborníci se shodují na tom, že plán je to sice smělý, ale proveditelný.
I do odvětrávání tunelu byly investovány miliardy, tady bych problém neviděl. Kvalitní lidské exkrementy jsou trvanlivé a pokud ztvrdnou, jen málokdo se je odváží rozpojit. Očekávat nelze ni problémy s krádežemi, které jsou u měděných kabelů tak časté, poznamenal šéf Metrostavu Jiří Vohnousek. Stavitelé poukazují i na pozitivní ekologický efekt, kabely z exkrementů se po uplynutí doby životnosti jednoduše rozptýlí po okolí.

Inu, teď už je to jen na nás pražané.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Ondra Kňava | | karma: 22.05 | přečteno: 1391 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 2 příspěvků.
Poslední z 13. 3. 2015, 9:33

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz