Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

Země je placka, je jasné jako facka

19. 01. 2021 13:24:30
Mají na opačné straně Země kružítko? Byli tam už ve vesmíru nebo jako tady jenom ve zprávách? Mají tam vodníky nebo jen podvodníky? Otázek je stále mnoho. Pokud někdo z vás zná odpověď na jedinou z nich, sem s ní.

Vážení placatoZemci. Teorii o Zemi ve tvaru dlouhé, nanicovaté placky nelze brát na lehkou váhu. Ačkoliv jste vysmívanou menšinou, neusněte na vavřínech posledních dní. Ponižování ze strany vědecké obce je tradičním pokusem, jak utíkat od svých vlastních problémů. Je opravdu důležité věnovat se výzkumu placatosti Země v ještě větší intenzitě, než tomu bylo doposud! Pokud je totiž správná, čelíme zde rizikům, které si vůbec neuvědomujeme!
Díky placatosti Zemi bychom snadno mohli vyřešit výzvy současných dní, jako je koronavirová epidemie, výskyt blbců na metr čtvereční nebo trasování leknínů.

Dovolte mi vznést několik otázek, kterými byste se měli zabývat v prvé řadě, než se ocitnete v řadě poslední.

Pokud je Země placatá, zajímala by mě její tloušťka. Pokud zkrátka budu vrtat do Země, kdy se provrtám na její opačnou stranu? Pokud se nepletu, nejhlubšími místy na Zemi je Mariánský příkop, hluboký téměř 11km. Jak je tedy Země tlustá? Není příliš obézní?
Tuto otázku považuji za jednu z nejdůležitějších. Až se totiž dostaneme na dno Mariánského příkopu, vsadil bych se, že člověka dřív nebo později nenapadne nic lepšího, než do něj vyvrtat ještě nějakou další díru. Třeba zrovna tam žije Jožin z Bažin a nalézá se tam moje ztracená hustilka. Průšvih bude na světě. Co když je dno Mariánského příkopu na té druhé straně placky tou nejvyšší horou, co tam mají? Co tam budou dělat se sopkou, co nechrlí lávu, ale slanou vodu? Co když nám pak veškerá voda ze všech oceánů vyteče tímhle otevřeným špuntem pryč?! Zapříčiníme takové záplavy na druhé straně placky, že nám vyhlásí válku? Určitě použijí střely Země-Země! Naše odvetné střely s plochou drahou letu nám budou nanic!
Prosím tedy placatoZemce o prioritní vyřešení této otázky, než dojde k průšvihu.

Další otázka se v souvislosti s její tloušťkou přímo nabízí:

Mohu na okraji placaté Země díky gravitaci přejít na druhou stranu a začít nový život, nebo na okraji Země spadnu jako z útesu a budu v seznamu mezi pohřešovanými?
Toto je podle mě taky důležitá věc. Pohřešovaných totiž máme mnoho.
Snad budou mít placatoZemci brzy jasno v tom, kde ta placka končí, jak je její hrana ostrá, jestli je tam žebřík nebo se mám vláčet s kladkou. Pokud bude známa její tloušťka a gravitace nás nezradí, mohli bychom si dopřát celodenní výlet na druhou stranu, za zatím nezatopenou Atlantidou. Jestli je ale Země obézní kurtizána a je tlustá více jak 100km, holt si vezmu větší baťůžek a spacák na přespání.
Mohl bych poprosit o první výletníky po hraně Země o zaslání mapy s místy na přenocování, a pokud možno s ceníkem služeb a piva? Šiklo by se i heslo na tamní Wi-Fi. Předem díky.

Pokud je naše matička Země placka, chápu správně, že na druhé straně placky je tatíček Zeměfotr? Rozumím tomu dobře, že když tady máme noc, na druhé straně je půlnoc?
Je opačná strana Země obydlená inteligentními bytostmi, a ne jako tady?
Co si o tom všem myslí Gagarin?
Pokud tam někdo žije, proč nám už neposlal poštovního holuba? Však holubi umí zatáčet. Vědí o nás?
Omlouvám se, ale otázek je spousta, až je nestačím zapisovat.
Mají na opačné straně Země kružítko? Byli tam už ve vesmíru nebo jako tady jenom ve zprávách? Jaktože si navzájem nerušíme signál? Mají tam vodníky nebo jen podvodníky? Může se tam rozdělávat oheň ve volné přírodě, nebo se bojí, že k nám prohoří? Kolik tam mají krajů? Vědí tam, co je to ukulele? Hrají tam na Vozembouch nebo se bojí, že jim to praskne pod nohama? Nepadá i tam jablko daleko od stromu? Jsou již řádně proočkovaní?
Fakt bych to chtěl všechno vědět, ať se do Země propadnu!


Autor: Ondra Kňava | úterý 19.1.2021 13:24 | karma článku: 21.01 | přečteno: 633x

Další články blogera

Ondra Kňava

Ze života fiktivního zastupitele 1: Nová houpačka v obci vzbudila velké vášně a emoce

V obci Nová Ves u Příčťan se objevila zbrusu nová houpačka na dětském hřišti. Není to žádná extrémní houpačka Kamikadze. Je to zbrusu nová, všemi mastmi mazaná houpačka.

9.11.2023 v 9:09 | Karma článku: 14.05 | Přečteno: 370 | Diskuse

Ondra Kňava

Lastminute dovolená – Omlouváme se za komplikace

Leden 2023 „Miláčku, kam pojedeme letos na dovolenou? „Mohli bychom jet na Mauricius, nebo na Seychelly!“ „No to bychom mohli, ale na to nemáme peníze. Co takhle Chorvatsko?“

16.8.2023 v 10:09 | Karma článku: 25.36 | Přečteno: 767 | Diskuse

Ondra Kňava

Prázdninový protest školáka

„Budeš to tam mít s babičkou úplně super. Pejsci, kočičky, teď se jim narodili 2 malá telátka, to budeš mít fajn, hned bychom tam jeli s tebou!“

3.8.2023 v 10:05 | Karma článku: 39.45 | Přečteno: 4284 | Diskuse

Ondra Kňava

Operace předního křížového vazu LCA a menisku (plastika vazu)

Fotbal, prosinec, umělá tráva, stará garda. Mám pokračovat? Prostě to ruplo. Klička, slalom mezi 5 hráči soupeře, housle golmanovi, prázdná brána a tvrdý skluz protihráče přes koleno, červená karta.... Ale prd.

8.6.2023 v 14:30 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 440 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Nové úkoly pro misi New Horizons

NASA prodloužila financování mise New Horizons. Dalších pět roků bude moci nejrychlejší sonda, jakou kdy lidstvo poslalo do vesmíru, pokračovat ve výzkumu vzdálených částí Sluneční soustavy.

30.11.2023 v 8:00 | Karma článku: 13.56 | Přečteno: 93 | Diskuse

Jan Fikáček

O tom, proč jsou Beatles, Galileo či Einstein všudypřítomní jako bůh

Když jsem svému synovi pěl chválu na skupinu Beatles, znechuceně odvětil, že je to hudební pravěk. No jasně, dnes jede něco úplně jiného. Dcera mě třeba uvrtala do K-popu (korejského popu), syn stále poslouchá nějaké Bla, bla...

29.11.2023 v 9:07 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 278 | Diskuse

Zdenek Slanina

Málo známá kniha z r. 1951, co tématicky o 22 let předešla Solženicynovo Souostroví Gulag

V r. 1938 svedl osud do jedné cely věznice v Kyjevě německého fyzika holandského původu Friedricha Houtermanse a historika Konstantina Štěppu. Ti r.1951 na Západě pod pseudonymy Beck a Godin vydali knihu o praktikách NKVD.

29.11.2023 v 5:22 | Karma článku: 23.98 | Přečteno: 470 |

Jiří Pavlas

Seznamte žáky hravou formou s umělou inteligencí a šiřte přitom vánoční radost!

Některé vysoké školy ruší kvůli AI bakalářské práce. Na základních školách naopak hledáme různé způsoby, jak mladším žákům umělou inteligenci přiblížit a smysluplně ji zařadit do výuky.

27.11.2023 v 21:23 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 128 | Diskuse

Dana Tenzler

Planetka, která by mohla mít oceán - Eris

Existuje na jedné z transneptunických trpasličích planet skrytý oceán? Eris je sice velikostí podobná Plutu, má ale nejspíš úplně jinou minulost. (délka blogu 5 min.)

27.11.2023 v 8:00 | Karma článku: 16.85 | Přečteno: 163 | Diskuse
Počet článků 223 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4231

Pokud jste právě dočetli jeden z mých článků a něco v něm nechápete, rozhodně to neznamená, že jste imbecil.

Při čtení mých článků se pomalu, ale jistě snižuje rychlost světla.

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...